Menu

Jak on tego nie strzelił??

Reprezentacja Polski, występy naszych zawodników w klubach, a nawet co nieco o Ekstraklasie. Wszystko to i jeszcze więcej znajdziecie tutaj, oraz na stronie bloga na facebooku

Jak Tuchel Kubie, tak Kuba Wilkiem

michalbaczek87

21

Stało się. Po 8 latach spędzonych w Borussi Dortmund Jakub Błaszczykowski został sprzedany do Wolfsburga. Wczoraj potwierdzono to na konferencji prasowej, w której oprócz Kuby uczestniczyli Dyrektor Sportowy Klaus Allofs oraz trener Wilków Dieter Hecking. Polak kosztował około 5 milionów euro.

Transfer ten wzbudził spore emocje zarówno w Polsce jak i w Niemczech. W Dortmundzie Kuba był jednym z ulubieńców trybun, zawodnikiem, który miał duży udział w nie tak dawnych sukcesach klubu. Sytuację dość dosadnie skomentował na Instagramie Kevin Grosskreutz pisząc: życzę ci wszystkiego najlepszego! Wdzięczność otrzymuje się już dziś jedynie od fanów!!! Jeśli coś nie układa się tak, jak powinno, nikt nie da ci drugiej szansy. Tak to już niestety jest w dzisiejszych czasach. Piłka nożna nie jest dziś tym, czym była kiedyś... Obecnie liczą się tylko te ohydne kwoty. Najważniejszy jest sukces i komercja. Powodzenia Kuba.

Błaszczykowski pokazał na Euro, że rok spędzony na wypożyczeniu w Fiorentinie nie poszedł na marne – polski skrzydłowy rozegrał w Serie A zaledwie 15 spotkań, mimo to znacznie poprawił się w grze defensywnej i rozegraniu piłki. Powrót Kuby do Dortmundu miał zablokować sam Thomas Tuchel, który zwyczajnie nie widział Polaka w składzie.

Zupełnie inaczej wygląda to w nowym klubie Błaszczykowskiego, gdzie pozytywnie wypowiadają się o swoim nowym graczu. Dyrektor Sportowy Klaus Allofs na wczorajszej konferencji prasowej, podczas której zaprezentowano Błaszczykowskiego w nowych barwach, powiedział: Kuba jest zawodnikiem, który będzie wykonywał dobrą pracę dla każdego zespołu. Nie tylko ze względu na jego możliwości piłkarskie, ale dlatego, że jest wzorem poświęcenia, zaangażowania i pasji. Swojemu zespołowi daje z siebie 100 procent. Również trener Wilków Dieter Hecking nie krył zadowolenia z pozyskania Polaka. Z nim w drużynie zwiększymy naszą nieprzewidywalność i siłę rażenia na prawej flance. Jakub swoim ogromnym doświadczeniem pomoże nam osiągać cele, w szczególności powrót do międzynarodowego futbolu – powiedział Hecking.

W poprzednich rozgrywkach Wolfsburg zajął dopiero ósme miejsce w Bundeslidze, co po zdobyciu wicemistrzostwa Niemiec rok wcześniej nie zostało przyjęte z zadowoleniem. Z drugiej strony Wilki pokazały się z dobrej strony w Lidze Mistrzów dochodząc aż do ćwierćfinału, co pozwoliło Heckingowi zachować posadę. Jeśli Błaszczykowski będzie zdrowy, powinien być podstawowym zawodnikiem Wolfsburga.

Źródło: vfl-wolfsburg.de, przegladsportowy.pl, własne

© Jak on tego nie strzelił??
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci